top of page

Lagetom, yazıldığı gibi okunur.

Her şeyden önce "lagom" terimine değinmemiz gerekiyor. Lagom, diğer dillere tam olarak çevrilemese de yaklaşık olarak "ne çok az ne çok fazla, tam kararında" anlamına geliyor. Yaygın olarak kelimenin, adaleti ve dengeyi temsil eden Viking terimi "laget om"dan geldiğine inanılmaktadır. Lagom kavramında, hayatın her alanında orta noktayı, dengeyi bulmak öğütlenmektedir. Şayet herhangi bir konuda dengeyi buluyorsanız, ne çok ne de az olmayı becerebiliyorsanız; tebrikler. İşte o zaman siz "lagom"a ulaşmışsınız demektir.

IMG_9662.JPG

Lagetom, Ankara kuruluşlu butik kahve kavurucusu ve nitelikli kahve dükkanıdır.

2019 yılında Ankara, Bahçelievler'de yerel bir marka olarak faaliyetlerine başlayan Lagetom, 2024 yılında mevcut adresindeki yerini genişleterek kahve dükkanı faaliyetlerine yenilenen ve büyüyen adresinde devam etmektedir. 

2020 yılından bu yana ise online pazaryerleri ve internet sitesi aracılığıyla nitelikli kahve seçkisini, Türkiye'nin dört bir yanından kahve severlerle büyük bir özen ve titizlikle buluşturmaktadır.

IMG_9661.JPG
IMG_5668.JPG

Altyapı ve makine-ekipman yatırımlarını aralıksız sürdüren Lagetom, aldığı "Speciality Coffee Association (SCA)" sertifikalı eğitimlerle de her geçen gün gelişimini daha ileri taşımaktadır.

Katıldığı ulusal ve yerel kahve festivalleri ve etkinlikler ile de son tüketici karşısına çıkan Lagetom, her çevreden kazandığı müşteri deneyimlerine ve geri dönüşlerine de büyük önem vermektedir.

 

"Laget om" teriminin bir başka karşılığı 'takımın etrafında toplanan' insanları ifade eder. Lagetom da başarıya giden yolun iyi bir takım olmaktan geçtiğini bilmektedir.

 

Ve Lagetom Ekibi, sizi kahve barının karşı tarafında her zaman ilk günkü heyecanıyla karşılamak üzere beklemektedir.    

bottom of page